OBSŁUGA MAGAZYNU

Magazyny wysokiego składowania opiera się na zdefiniowanych miejscach adresowych (miejsca składowania) w których przechowywany jest towar.

Obsługa magazynu wymaga zastosowania procedur ewidencji według miejsc składowania ma uzasadnienie wszędzie tam, gdzie występują rozbudowane magazyny i znaczeniem kluczowym do sprawnego zarządzania masą towarową staje się wiedza nie ile mamy towaru w zapasie, ale gdzie się on znajduje. System zarządzania magazynem wysokiego składowania ewidencjonuje towar w układzie ilościowo wartościowym albo też tylko ilościowym.

Istotą obsługi magazynu (system WMS) jest przede wszystkim możliwość prowadzenia w nim ewidencji operacji magazynowych:

  • przyjmowania,
  • magazynowania,
  • konfekcjonowania,
  • komisjonowania
  • wydania towarów

z dokładnością do miejsca składowania i/lub numeru partii dostawy.

Program WMS.net umożliwia kompleksowe zarządzanie przestrzenią magazynową, zarówno z pełną identyfikacją asortymentu przypisanego do konkretnych miejsc lokalizacji przez. Ułatwia to obsługę magazynu.

Program magazynowy WMS.net w technologii Asp.Net to nowoczesne rozwiązania oparte o przeglądarkę internetową i bazę MS SQL 2008 Server, co gwarantuje obsługę magazynu na najwyższym poziomie.

Firma logistyczna wykorzystująca oprogramowanie WMS.net otrzymuje nie tylko świetne narzędzie do obsługi magazynu wysokiego składowania. A także jako wartość dodaną sam prestiż, co wynika ze stosowania nowoczesnych technologii internetowych.

Magazyn narzędzi jest specyficznym magazynem zwanym NARZĘDZIOWNIĄ związanym z gospodarką narzędziową.Magazyn Wysokiego Składowania

Wymaga on sprawnego oprogramowania, co pozwala na integrację z popularnym na rynku systemami ERP.

Standardowy program do obsługi magazynu najczęściej nie jest w wystarczający sposób przystosowany do wsparcia indywidualnej specyfiki pracy dla każdej firmy. Tylko rozwiązania personalizowane, a więc poddawane customizacji, są w stanie w pełni spełnić oczekiwania klienta. Chcąc sprostać tym realiom trzeba dysponować elastycznymi, a zarówno nieskomplikowanymi rozwiązaniami. Pozwalają one korzystając z solidnej i sprawdzonej bazy przygotować oprogramowanie w stu procentach spełniające wymogi klienta.
System zarządzania magazynem WMS posiadać powinien wiele sprawdzonych w działaniu konfiguracji dla różnych scenariuszy użytkowania. Magazyny przechowujące towar w zwojach, rolkach czy też balach rządzą się nieco zmienionymi procesami. Nie są one powszechne w przypadku standardowych rozwiązań magazynowych, które to nie usprawniają kontroli nad powierzchniami magazynowymi.


Awizacja transportu online
Awizacja transportu online

Systemy YMS pomagają zoptymalizować operacje pracowników magazynu oraz platform załadunkowych. Rozwiązanie typu awizacja transportu online zmniejsza przestoje ciężarówek oraz eliminuje chaotyc…

Platforma do awizacji
Platforma do awizacji

Najnowsze technologie coraz skuteczniej wspomagają oraz podnoszą efektywność pracy magazynierów, logistyków, czy przewoźników. Jednym z praktycznych narzędzi jest platforma do awizacji od Sof…

System mobilnej obsługi magazynu
System mobilnej obsługi magazynu

Nowoczesny system mobilnej obsługi magazynu to profesjonalny, wysoce wyspecjalizowany system klasy WMS (Warehouse Management System) zapewniający kompleksowe wsparcie i optymalizację szeroko pojęt…