OBSŁUGA MAGAZYNU

Magazyny wysokiego składowania opiera się na zdefiniowanych miejscach adresowych (miejsca składowania) w których przechowywany jest towar.

Obsługa magazynu wymaga zastosowania procedur ewidencji według miejsc składowania ma uzasadnienie wszędzie tam, gdzie występują rozbudowane magazyny i znaczeniem kluczowym do sprawnego zarządzania masą towarową staje się wiedza nie ile mamy towaru w zapasie, ale gdzie się on znajduje. System zarządzania magazynem wysokiego składowania ewidencjonuje towar w układzie ilościowo wartościowym albo też tylko ilościowym.

Istotą obsługi magazynu (system WMS) jest przede wszystkim możliwość prowadzenia w nim ewidencji operacji magazynowych:

  • przyjmowania,
  • magazynowania,
  • konfekcjonowania,
  • komisjonowania
  • wydania towarów

z dokładnością do miejsca składowania i/lub numeru partii dostawy.

Program WMS.net umożliwia kompleksowe zarządzanie przestrzenią magazynową, zarówno z pełną identyfikacją asortymentu przypisanego do konkretnych miejsc lokalizacji przez. Ułatwia to obsługę magazynu.

Program magazynowy WMS.net w technologii Asp.Net to nowoczesne rozwiązania oparte o przeglądarkę internetową i bazę MS SQL 2008 Server, co gwarantuje obsługę magazynu na najwyższym poziomie.

Firma logistyczna wykorzystująca oprogramowanie WMS.net otrzymuje nie tylko świetne narzędzie do obsługi magazynu wysokiego składowania. A także jako wartość dodaną sam prestiż, co wynika ze stosowania nowoczesnych technologii internetowych.

Magazyn narzędzi jest specyficznym magazynem zwanym NARZĘDZIOWNIĄ związanym z gospodarką narzędziową.Magazyn Wysokiego Składowania

Wymaga on sprawnego oprogramowania, co pozwala na integrację z popularnym na rynku systemami ERP.

Standardowy program do obsługi magazynu najczęściej nie jest w wystarczający sposób przystosowany do wsparcia indywidualnej specyfiki pracy dla każdej firmy. Tylko rozwiązania personalizowane, a więc poddawane customizacji, są w stanie w pełni spełnić oczekiwania klienta. Chcąc sprostać tym realiom trzeba dysponować elastycznymi, a zarówno nieskomplikowanymi rozwiązaniami. Pozwalają one korzystając z solidnej i sprawdzonej bazy przygotować oprogramowanie w stu procentach spełniające wymogi klienta.
System zarządzania magazynem WMS posiadać powinien wiele sprawdzonych w działaniu konfiguracji dla różnych scenariuszy użytkowania. Magazyny przechowujące towar w zwojach, rolkach czy też balach rządzą się nieco zmienionymi procesami. Nie są one powszechne w przypadku standardowych rozwiązań magazynowych, które to nie usprawniają kontroli nad powierzchniami magazynowymi.


WMS – nowy poziom zarządzania magazynem
WMS – nowy poziom zarządzania magazynem

Zarządzanie operacjami magazynowymi to skomplikowane zajęcie. Wymaga ono pilnowania terminów, dbania o rozłożenie towarów na magazynie, a także zarządzania transportami przychodzącymi i wych…

Notatki i załączniki w systemie WMS
Notatki i załączniki w systemie WMS

Systemy do zarządzania magazynami umożliwiają tworzenie dokumentacji związanej z między innymi przyjęciami i wydaniami. Notatki i załączniki w systemie WMS SoftwareStudio to funkcjonalność …

Oprogramowanie magazynowe WMS. Funkcje systemów Warehouse Management System
Oprogramowanie magazynowe WMS. Funkcje systemów Warehouse Management System

Szczególnym zadaniem realizowanym w ramach systemów Warehouse Management System WMS jest bezbłędna lokalizacja towarów w magazynie. A także kontrola przebiegu obrotu magazynowego. System dosta…