WMS program magazynowy

WMS program magazynowy służy koordynowaniu prac w magazynach wysokiego składowania. Programy magazynowe WMS są to wysoce wyspecjalizowane systemy usprawniające wszystkie procesy, które zachodzą w magazynach.

Programy WMS mają duże znaczenie przede wszystkim dla operatorów logistycznych, obsługujących w swoich magazynach i terminalach codziennie dużą liczbę zróżnicowanych przesyłek, pochodzących od wielu nadawców i kierowanych do wielu odbiorców. WMS program magazynowy jest informatycznym rozwiązaniem magazynowym, obejmującym aplikacje na komputery i kolektory danych działające OnLine, kierowanym dla firm posiadających magazyny średniej i dużej wielkości w których realizują setki i tysiące operacji dziennie.

Intuicyjny przeglądarkowy interfejs użytkownika oraz prostota funkcji dostępnych na terminalach z systemem ANDROID powoduje, że program magazynowy online WMS można bardzo szybko wdrożyć i zacząć eksploatować. Większość konfiguracji realizowanej podczas wdrożenia odbywa się za pomocą narzędzi administracyjnych, który pozwalają ustawić wygląd i sposób działania WMS programu magazynowego wg indywidualnych potrzeb danego magazynu logistycznego.

WMS program magazynowy nie wystawia faktur VAT, nie tworzy rejestrów vatowskich, ani nie zawiera elementów księgowych. Jego zadaniem jest optymalizacja pracy magazynu, a nie jego księgowe rozliczanie.

WMS program magazynowy

Integracja z system ERP

WMS program magazynowy w zależności od licencji może działać całkowicie niezależnie, zainstalowany na własnym serwerze (serwerach) lub być hostowany w chmurze prywatnej SoftwareStudio. W zależności od konfiguracji program magazynowy WMS możemy zintegrować z nadrzędnym systemem klasy ERP.

Integracja z system ERP SAP

Program magazynowy WMS możemy integrować z systemem SAP na dwa sposoby. Pierwszym najczęściej wdrażanym jest integracja poprzez wymianę plików (CSV, XLS, XML) za pośrednictwem serwera FTP. Drugą metodą jest integracja programu WMS z programem SAP poprzez WebApi, czyli wersja OnLine. Ze względu na zwykle używaną bazę danych Oracle w instalacjach systemu SAP i wysokie wymagania bezpieczeństwa nie oferujemy rozwiązań integracji na poziomie bazy danych poprzez widoki czy funkcje.

Integracja z system ERP enova

ERP enova możemy integrować na poziomie bazy danych, metodą OnLine, lub przekazując pliki XLS metodą Offline.

Integracja z system ERP Wapro Wfmag

Oferowane przez Asseco rozwiązanie ERP Wapro Wfmag możemy integrować metodą OnLine na poziomie odczytu danych poprzez widoki bazy danych SQL, lub przekazując pliki XLS metodą Offline.

Integracja z system ERP StreamSoft

StremSoft producent systemu ERP oferuje rozwiązania na innej bazie SQL niż Microsoft SQL Server. Ponieważ Streamsoft korzysta z bazy danych Firebird, techniki integracji nie są tak proste jak w przypadku systemów działających na bazie MS SQL Server. Wykorzystując jednak techniki Linked Servers możemy podłączyć widoki w bazie SQL Server do bazy Streamsoftu.

WMS program magazynowy magazyn