Programy WMS oferują rozwiązania do magazynowania towarów.

Oprogramowanie zarządzania magazynem znajduje zastosowanie w nowoczesnych magazynach wysokiego składowania.

Narzędzia WMS możesz wybrać kierując się kryterium cenowym. Jeżeli tak, to szukaj bezpłatnego programu do zarządzania magazynem, ale wówczas raczej musisz iść na kompromis co do funkcjonalności.

Bezkompromisowe Programy WMS nie będą tanie, ale zapewnią funkcjonalność odpowiednie dla firm na wysokim poziomie działalności i organizacji pracy.

program magazynowy zestawienia dokumentów

Programy WMS oferują rozwiązania do prowadzenia gospodarki magazynowej.

Systemy klasy WMS pozwalają na realizację celów odmienną od tej, jaka dostępna jest w systemach klasy ERP. Nowoczesny system magazynowy obejmuje rozwiązania działające nie tylko bezpośrednio w magazynie, ale również dostarcza informacji przez Internet wszystkim współpracującym kontrahentom. W firmach logistycznych pojawia się także potrzeba wyceny usług magazynowych w celu obciążenia klienta fakturą za takie usługi. Odpowiedzią na takie zapotrzebowania jest system klasy WMS obsługujący magazyny wysokiego składowania. Podstawowe funkcjonalności oprogramowania system awizacji dostaw to:

  • prowadzenie rejestru awizacji dostaw/rozładunków;
  • graficzna interpretacja w kalendarzu;
  • awizacje cykliczne,
  • jednorazowe;
  • definiowanie miejsc załadunków i rozładunków (doków);
  • podział czasu na okna czasowe w określonych przedziałach np. co 20 minut;
  • powiązanie awizacji z innymi dokumentami systemu magazynowego;
  • wysłanie potwierdzenia awizacji przez email lub SMS.

Programy WMS wybierane są, gdy ilość operacji wykonywanych w magazynie nie może być już rejestrowana w danym pliku excel.

Program WMS od SoftwareStudio

Program WMS firmy SoftwareStudio zgodne jest ze standardem HTML5, CSS3 i JQuery. Dlatego oferowane przez SoftwareStudio rozwiązania WMS system przeznaczone są dla wymagających przedsiębiorstw i firm, którym zależy na poprawieniu logistyki magazynowej. Standardowe aplikacje magazynowe nie zapewniają im odpowiednich rozwiązań. Często są ubogie w funkcje i nie spełniają kryteriów, jakie są potrzebne do sprawnego zarządzania magazynami.

Bogatą funkcjonalność oprogramowania magazynowego uzupełniają standardowe funkcje platformy, np. zapis danych do plików Excel. Sa to także: automatyczna wysyłka raportów oraz powiadomień droga mailową. Zostało to wprowadzone z tego względu, iż w firmach logistycznych pojawia się także potrzeba wyceny usług magazynowych. Wymaga się tego w celu obciążenia klienta fakturą za takie usługi. Odpowiedzią na takie zapotrzebowania jest system klasy WMS obsługujący magazyny wysokiego składowania.

system magazynowy WMS

Android

Program WMS Android stanowi ważny element rozwiązań obsługi magazynu logistycznego. Uruchamiając go na mobilnym urządzeniu z wbudowanym skanerem kodów kreskowych zyskujemy całkowicie nową jakość pracy magazyniera. Nowoczesne programy do magazynowania dostępne są terminale z czytnikami kodów kreskowych. Z systemem Android, a także dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę Internetową. Zarządzanie awizacjami za pomocą platformy StudioSystem pozwala na rejestrowanie wizyt, kontrolowanie ich. Umożliwia ustanowienie celu, czasu oraz przebiegu na terenie zakładu przemysłowego. Program magazynowy Android stanowi niezwykle istotny element rozwiązań do obsługi magazynów logistycznych. Systemy WMS to rozwiązania dedykowane dla firm logistycznych, a także produkcyjnych i handlowych, które mają duże wymagania w zakresie sprawnej logistyki magazynowej. Przy czym chcą skupić się na tym, aby była ona intuicyjna, jak również przejrzysta.


Urządzenia do obsługi programu WMS Android


Na nasze nowoczesne programy do magazynowania dostępne są specjalne, dedykowane terminale. Posiadają one czytniki kodów kreskowych z systemem Android. Istnieje też możliwość obsługiwania ich z dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę Internetową. Dzięki czemu nie wymaga się korzystania wyłącznie z jednego rodzaju sprzętu.