Stan magazynu może być prezentowany w wielu różnych wariantach i stopniu szczegółowości. W zależności od konfiguracji system WMS pozwala na kontrolę stanów magazynowych.

Stan magazyn wg produktów

Stany są wyświetlane w sposób ogólny tylko wg indeksu towaru.

warehouse-management-system-2

Stan magazynu oraz waga wg produktów

Użytkownik może kontrolować stan poszczególnych produktów nie tylko w jednostce podstawowej ilości, ale także wg wagi składowanego produkt.

warehouse-management-system-stan-magazynowy-ilosc-waga

Stan magazynu wg produktu i miejsca składowania

Stany są wyświetlane  wg produktu i miejsca jego składowania

Stan magazynu wg produktu, numeru partii oraz miejsce składowania

Stany są wyświetlane bardziej szczegółowo wg produktu, jego numeru partii oraz miejsca składowania w magazynie.

warehouse-management-system-1

Stan magazynu wg lokacji

System WMS automatycznie kontroluje stan zajętości zdefiniowanych lokacji magazynowych (miejsc składowania)

warehouse-management-system-stan-magazynowy-lokacji

Powyższa informacja wskazuje ile znajduje się produktów we wskazanym miejscu składowania, jednak nie precyzuje co dokładnie się tam znajduje. Aby wyświetlić precyzyjną informację należy kliknąć na przycisk STAN MAGAZYNOWY. Wyświetlone zostaje okno z danymi szczegółowymi.

warehouse-management-system-stan-magazynowy-lokacji-szczegoly
warehouse-management-system-stan-magazynowy-lokacji-szczegoly2
warehouse-management-system-stan-magazynowy-lokacji-szczegoly3

Stan magazynu na dowolny dzień

Program WMS pozwala na bieżąco kontrolować stany magazynowe na dowolnie wskazany dzień.

warehouse-management-system-stan-magazynowy-na-wybrany-dzien

program-magazyn-System-zarządzania-magazynem-WMS

Program magazyn

System zarządzania magazynem WMS. Magazyn, czyli system zarządzania magazynem WMS. Dzięki modułowi Magazyn uzyskujemy większą efektywność zarządzania gospodarką magazynową przedsiębiorstwa. System odzwierciedla wszystkie procesy zachodzące w magazynach. Dostarcza aktualnych informacji o stanach, wartości oraz miejscach składowania towarów w magazynie. Pracę z modułem ułatwia możliwość integracji ze standardowymi urządzeniami zewnętrznymi, np. wagi elektroniczne, czytniki kodów kreskowych. Moduł obsługuje dokumenty magazynowe przyjęć i wydań wewnętrznych i zewnętrznych, pozwala na ewidencję wiele magazynów. Dokumenty i wydruki można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników. System umożliwia kontrolę zapasów towarów znajdujących się w magazynach przez stosowanie zapasów minimalnych. Rozbudowane funkcje kartoteki towarowej pozwalają na określanie grup i cech danego towaru (również jako Operacje zbiorcze), co ułatwia zarządzanie kartotekami towarowymi.
Program magazyn

stany-w-magazynie-Aplikacja-magazynowa-android

Stany w magazynie

Aplikacja magazynowa android. Program magazynowy pozwala nie tylko na bieżącą weryfikację stanów magazynowych, ale także dynamicznie ustala stany na wskazany dzień. Stany magazynowe mogą być prezentowane w sposób zagregowany np. ilości sztuk ogółem, wg magazynów, wg lokalizacji lub innych cech artykułu.
Stany w magazynie

magazyn-online-Magazynowe-systemy-informatyczne

Magazyn Online

Magazynowe systemy informatyczne. Stan magazynowy na dzień, czyli magazynowe systemy informatyczne. Opracowane rozwiązanie w programie magazynowym pozwala na wyświetlanie zestawień stanów magazynowych na dowolnie wybrany dzień. Program dynamicznie przelicza stany magazynowe i pozwala użytkownikowi odtworzyć stan na dowolny dzień wstecz. Standardowo użytkownik określa dokładność stanów na koniec wybranego dnia, ale można dostosować program tak aby oznaczenie stanu magazynowego było określone z dokładnością na dany moment tj. godzinę i minutę wybranego dnia. Dane można analizować zarówno w układzie ogólnym jak i szczegółowym według numerów partii znajdujących się w magazynie określonego dnia wraz z wyceną zapasów magazynowych na podstawie dokumentów przyjęć do magazynu.
Magazyn Online

zapasy-magazynowe-WMS-logistyka

Zapasy magazynowe

WMS logistyka. Oprogramowanie Studio Magazyn WMS.net firmy SoftwareStudio pozwala na kontrolę stanów magazynowych dla wybranego magazynu, wszystkich magazynów, wg wybranych cech towarów oraz wg dostawców czy właścicieli. Opracowane rozwiązanie w programie magazynowym pozwala na wyświetlanie zestawień stanów magazynowych na dowolnie wybrany dzień. Program dynamicznie przelicza stany magazynowe i pozwala użytkownikowi odtworzyć stan na dowolny dzień wstecz.
Zapasy magazynowe

integracja-z-wf-mag-wapro-WMS-logistyka

Integracja z WF-Mag WAPRO

WMS logistyka. Program WF-mag Wapro i WMS można używać jako niezależne programy, w ten sposób że biuro prowadzi ogólną ewidencję księgowo-handlową magazynu, natomiast niezależnie swoją ewidencję wyłącznie ilościową prowadzi magazynier. Magazynier w programie WMS rejestruje inne informacje, interesujące go z punktu widzenia logistyki, a nie handlu czy księgowości. Takie wykorzystywanie ma jednak swoje ograniczenia i wady. Zwykle stany magazynowe w dwóch niezależnych programach nie będą zgodne, bo każdy może wprowadzać inne dane. Na pewno będzie kłopot z utrzymaniem dyscypliny pracy z programem i pilnowaniem zgodności baz produktów czy kontrahentów. Alternatywą jest wdrożenie zintegrowanego rozwiązania, czyli programu WMS.net stanowiącego dodatek dla systemu nadrzędnego jakim jest Wapro WF-mag. Wszystkie kartoteki towarowe i kontrahenci są zakładani i edytowani wyłącznie za pomocą programu WF-mag, natomiast magazynier w swojej pracy na bieżąco odczytuje te dane i rejestruje operacje magazynowe.
Integracja z WF-Mag WAPRO