Magazynowe programy na zamówienie oferowane są przez SoftwareStudio od 2008 roku.

Dokładne dostosowanie funkcjonalności oprogramowania do potrzeb danej firmy jest niezwykle istotne. Nie tylko ułatwia to pracę, ale również sprawia, że oprogramowanie zawiera wyłącznie potrzebne funkcje. Przy czym mają one odpowiedni sposób rozbudowania – w zależności od charakteru pracy danego przedsiębiorstwa. Programy na zamówienie są dopasowane do wymagań wynikających ze sposobu pracy określonej firmy.

Programy na zamówienie. Dlaczego są skuteczniejsze od gotowych rozwiązań?

Aplikacje i programy, które można zakupić w gotowej wersji są popularne. Jednak nauka ich obsługi, poznanie funkcjonalności i weryfikacja działania przysparzają wiele problemów. Nie tylko dotyczących pracy na nich, ale też przejrzystości, intuicyjności, czy istnieniu opcji, które nie spełniają oczekiwań.

1. Zbyt wiele funkcjonalności

Często gotowe oprogramowanie tworzy się w taki sposób, aby było odpowiednie dla firm o różnorodnych profilach. Właśnie dlatego w takich programach pojawia się wiele opcji, nierzadko zbyt wiele. W efekcie każde przedsiębiorstwo korzysta jedynie z kilku, a duża część z nich jest zbędna. Prowadzi to do trudniejszego poruszania się po programie i gorszej widoczności najistotniejszych funkcji.

2. Niewystarczające rozszerzenie istniejących opcji

Mimo wielu funkcjonalności w gotowych programach, łatwo dostrzec, że wiele z nich jest niewystarczająco rozbudowanych. Przy używaniu takiego oprogramowania zauważa się, iż ważne i potrzebne opcje zostały uproszczone. Pozwalają jedynie na kilka działań, które są zbyt ubogie dla większości przedsiębiorstw (nie tylko tych, które potrzebują wymagających rozwiązań). Wtedy często konieczne jest zakupienie kolejnego programu, który rozszerza ilość operacji dla danej opcji. W efekcie takie rozwiązanie jest nie tylko bardziej kosztowne, ale wymaga wykonywania działań w kilku programach. Co znacznie obniża wydajność i utrudnia pracę.

3. Brak możliwości indywidualnego dostosowania elementów

Podczas korzystania z gotowych programów często pojawiają się myśli dotyczące dostosowania ich do wymagań firmy. Czasem są to tylko graficzne poprawki zmieniające kolejność opcji, co poprawia przejrzystość i intuicyjność obsługi. Jednak niezwykle często jest to także potrzeba usunięcia niepotrzebnych funkcjonalności, dodania kolejnych, czy rozbudowania istniejących o dodatkowe elementy. Niestety takie programy uniemożliwiają edycję tychże opcji. W wyniku tego to firma musi dopasować działania i sposób wykonywania operacji na programie do jego kształtu. Niewątpliwie jest to uciążliwe i wpływa negatywnie na rozwój firmy.

Programy na zamówienie najwygodniejszym rozwiązaniem

Programy na zamówienie to inwestycja, która się zwraca. Jest odpowiednia nie tylko dla rozbudowanych przedsiębiorstw o dużych potrzebach i wymaganiach, ale też dla mniejszych firm, które dopiero się rozwijają i potrzebują mniejszej liczby funkcji o sprecyzowanym charakterze. Oprogramowanie można rozbudowywać wraz z pojawianiem się nowych potrzeb firmy.

Tworzone programy na zamówienie charakteryzują się najwyższą skutecznością. Dysponują dokładnie tym, czego potrzebuje dane przedsiębiorstwo. Są przejrzyste, zbudowane graficznie w taki sposób, aby najczęściej używane opcje były widoczne i łatwo dostępne. Ponadto tworzy je się tak, by dostępność opcji zależała od użytkownika obsługującego je. Przykładowo, kiedy oprogramowanie obsługuje kierownik, to wszystkie funkcje są aktywne. Natomiast kiedy programem operuje pracownik konkretnego działu, ma dostępne jedynie potrzebne mu opcje.

To właśnie korzystanie z programu idealnie dostosowanego do charakteru danej firmy oraz jej wymagań jest najefektywniejszym sposobem na realizację celów firmy. Bez względu czy dotyczy to branży skupiającej się na sprzedaży, oferowaniu konkretnych usług, czy też obsłudze klientów indywidualnych i firmowych.

Dlaczego warto wybrać programy na zamówienie od SoftwareStudio?

SoftwareStudio tworzy programy na zamówienie od 2008 roku. Oznacza to, że nie tylko mamy za sobą mnóstwo gotowych projektów, ale również posiadamy ogromne doświadczenie w kontakcie z klientem, rozumieniu jego potrzeb i realizacji wszystkich wymagań dotyczących oprogramowania.

Na bieżąco konsultujemy wprowadzane rozwiązania, proponujemy różne sposoby na ich usprawnienie. Jeśli klient wie, co chce uzyskać, to pokazujemy w jaki sposób można to zrobić, a później dodajemy określone opcje do oprogramowania.

Programy na zamówienie stworzone przez SoftwareStudio są więc nie tylko dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających firm, ale posiadają także dodatkowe funkcje i ułatwienia zaproponowane przez nas.

Ułatwiamy pracę firm, które zajmują się obsługą klientów, logistyką, sprzedażą i innych. Wykorzystujemy najnowocześniejsze narzędzia, a nasze programy na zamówienie można z łatwością wdrożyć zarówno na urządzenia z Androidem, czy systemem Windows. Tworzymy także aplikacje Webowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat specyfiki proponowanych przez nas rozwiązań? A może potrzebujesz oprogramowania dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami!

Awizacja transportu online
Awizacja transportu online

Systemy YMS pomagają zoptymalizować operacje pracowników magazynu oraz platform załadunkowych. Rozwiązanie typu awizacja transportu online zmniejsza przestoje ciężarówek oraz eliminuje chaotyc…

Platforma do awizacji
Platforma do awizacji

Najnowsze technologie coraz skuteczniej wspomagają oraz podnoszą efektywność pracy magazynierów, logistyków, czy przewoźników. Jednym z praktycznych narzędzi jest platforma do awizacji od Sof…

System mobilnej obsługi magazynu
System mobilnej obsługi magazynu

Nowoczesny system mobilnej obsługi magazynu to profesjonalny, wysoce wyspecjalizowany system klasy WMS (Warehouse Management System) zapewniający kompleksowe wsparcie i optymalizację szeroko pojęt…

Korzyści systemu WMS Online
Korzyści systemu WMS Online

WMS online zapewnia pracę przez Internet z wykorzystaniem smartfonów lub tabletów. Wykorzystanie urządzeń z systemem Android pozwala magazynierom na szybkie rejestrowanie zdarzeń. Program WMS on…