ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM

Kontrola zarządzania magazynem wysokiego składowania to proces skomplikowany polegający na optymalnej organizacji pracy magazynierów i obsługi klientów

Program WMS.

Przemyślane zarządzenie magazynem może skutecznie obniżyć koszty prowadzonej przez firmę gospodarki magazynowej. Zarządzanie magazynem jest o wiele łatwiejsze z odpowiednim oprogramowaniem.

Koszty gospodarki magazynowej można ściąć nawet o 20-30 procent. Nie tracąc przy tym na jakości obsługi, szybkości dystrybucji towarów, albo też na bezpieczeństwie składowanych produktów. Trzeba tylko wiedzieć, jakie w tym celu zastosować metody zarządzania magazynem (także tym niewielkim). Jaki sprzęt dobrać i co istotne – mieć czas na to, aby takich rozwiązań poszukać.

program WMS

Automatyczna identyfikacja w programie WMS

Czytniki kodów kreskowych – oprogramowanie magazynowe oferuje kompleksowe rozwiązanie wraz z wykorzystaniem obsługi czytników kodów kreskowych. A także integrację oprogramowania ERP z produktami SoftwareStudio. Integracja obejmować może połączenia z aplikacjami klienckimi, terminale przenośne. Studio magazyn WMS.net to jeden, całościowy zakup zaspokajający potrzeby w zarządzaniu magazynem.

Organizacja magazynu

Zła organizacja w magazynach prowadzi do problemów organizacyjnych w całej firmie. Chaotyczne, złe zarządzanie magazynem powoduje opóźnienia w wysyłkach, pomyłki w lokalizacji towarów, złe wykorzystywanie zasobów. A także nadmiar, czy też niedobór towarów, a w końcu: niezadowolenie pracowników. Jak również klientów, co przekłada się na gorsze wyniki finansowe. Proces zarządzania magazynem staje się tym bardziej skomplikowany, gdy zarządzanie dotyczy nie tylko prostego magazynu. Dotyczy całego logistycznego systemu magazynowania (magazyny wysokiego składowania WMS). Najbardziej w centrach logistycznych, gdzie zarządzanie magazynem dotyczy przechowywania powierzonych towarów. Zarządzanie magazynem to skomplikowany zespół procesów, w których jedna drobna pomyłka może odbić się negatywnie pozostałych procesach. Najlepszym sposobem na uniknięcie błędów i jednocześnie zmaksymalizowanie zysków z magazynowania, dystrybucji i wysyłki towarów jest zaawansowane, ale łatwe w obsłudze rozwiązanie do zarządzania magazynem. SoftwareStudio posiada w swojej ofercie oprogramowanie Studio magazyn WMS.net, który pomóc może w zarządzaniu magazynem.


Operacje magazynowe w programie WMS

System obsługi towarów w magazynie WMS oznacza, że pracownicy mogą bez problemu zidentyfikować, oznaczyć i złożyć dostarczone produkty. Wszystkie czynności są rejestrowane na potrzeby późniejszego monitorowania lub wykonania audytu. Dla lepszej kontroli produkty zostają opatrzone numerem seryjnym lub numerem partii. Zapewnienie optymalnych warunków magazynowania poprzez priorytetowe rozmieszczanie produktów na różnych obszarach magazynu pod względem czynników takich jak temperatura, wskaźnik obrotu, itp. System zarządzania magazynem może automatycznie wyszukać optymalną lokalizację dla nowych towarów. Oprogramowanie zapewnia szybką lokalizacja towarów i sprawniejsze pakowanie towarów dzięki szczegółowym wykazom produktów. Proces pakowania jest zoptymalizowany za sprawą automatycznych wyliczeń najlepszych dróg transportu na podstawie warunków, budowy i zagospodarowania magazynu.